nuray-yurt-doga-fotoğrafları
Bilinctinus Blog Deneme Felsefe

Genetik Doğa Döngüsünde: Beslenme işlevi

Beslenme İşlevi

Ekolojik sistemde yer alan her bitki tohumları, karıştığımız ve yaşam bulduğumuz topraklara ekilir ve yetişir, büyür, meyve verir. Meyveleri ya da sebzeleri, bitkileri farklı formlarda bizler tüketir ve kaynaklardan çıkan suları içeriz. Su ile vücudumuza aldığımız bilgi kodları gibi, besinlerin genetik yapılarına göre de bilgi kodları bizlere işlenir. Yenilen ve içilen sayısız besini düşünün. Her ne kadar herkes tarafından, besin kodlarının, vitaminler serisi ile sağlık açısından önemli olduğu biliniyor olsa da… Vitaminler, proteinler, DNA bazında önemli işlevsel etkenlere sahiptir.

-Bir meyvenin-sebzenin, çekirdeği ya da posası, bilgi deposu içerir. Meyvelerin özleri olarak bilinen, sıvılarda ilgili özelliğe sahiptir. İyileştirici bir özelliğe-bilgiye sahip bitkinin tüketilmesi ile bitkinin bilgi deposu, bizlere işlenir. Tabii ki sosyal yaşamın içinde, vitaminler olarak bilinir ve sağlığa iyi geldiği ifade edilir. Anlam olarak aynı olsa da insanoğlunun, evrene bakış açısını değiştirmesi adına ilgili noktalar önemlidir.

-Tabii ki bitkilerden alınan bilgi kodları gibi, her türlü hayvansal gıdalardan da bilgi kodları, beslenme dahilinde DNA’larımıza işlenir. Bu sebeple özellikle, vahşi hayvanlardan alınan bilgi kodları, hayvani dürtüleri artırır. Her ne kadar, ilgili dürtüler insanlarda da olsa da bilinç seviyesini yükseltmesi adına dikkat edilmesi gerekir. (Tabii ki insanoğlunun, hayvanlardan daha acımasız bir sisteme sahip olduğu da bir gerçektir. ) 

-Beslenmede esas önemli olan nokta, tüketimi yapan ile işleyen-üreten dengenin doğru özümsenmesidir.

Beslenmenin Genetik Rolü

Bitkiler ve meyveler, doğanın gizemli sırlarını ve büyülerini bizlere sunar. Doğa döngüsünde yer alan her hastalığın, aynı zamanda tedavisi de yine tabiatın gizlerinde saklıdır. Bu noktada da herhangi bir hastalığı, bir nevi vücudun bilgi eksikliği olarak da tanımlayabiliriz. Bağışıklık sistemi tarafından tanımlanmayan, bir virüs bizleri çökertebilir. Çünkü ilgili bilgi formülü, sistemsel döngümüzde eksik olabilir ya da vücut, onu işleyecek yeteri kadar bilgi ihtiyacını, gerekli zaman içinde karşılayamayabilir.

Oysa bilgi kodlarının tümü, doğanın her kıvrımda her türlü eşsiz güzellikteki bitkilerde mevcuttur. Önemli olan, ilgili bilgilere doğru şekilde ulaşmak ve bilinçli bir tüketime sahip olmanın ayrıcalığına varmaktadır. Bilinçli tüketim sadece, yaşam standartlarını ya da yaşam döngüsünü korumaz. En önemli işlevsel özelliği ile beslenme; evrensel döngüde yer alan bilincimizi, aydınlatma konusunda önemli bir etkileşim sağlar.

-Yenilen ve içilen her türlü besin, bilincin üst seviyelere taşınmasında ve evrensel paya sahip olması açısından önem taşır.

 İlgili konular dahilinde, soyut anlamda düşünmenin sonsuz büyülü dokunuşları ile daha derine inebilir ve bilinç etkiletişimin gücünü, tabii ki algılayabileceğimiz kadar kavrayabiliriz. Asıl amaç hiçbir şeyi bilmediğimizi varsayarak ve daha fazla öğrenme arzusu ile yüzeysel insanoğlu hırslarından uzak, evreni sorgulamanın bilincine, güzelliğine sahip olmak olmalıdır.

Evrensel Döngüde Nöron Etkisi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın